Kum kabınızı sevin

Kediniz kum kabı haricinde başka bir yer mi kullanıyor?

Ever Clean olarak amacımız, en iyi kedi kumunu yapmaktır. Yıllar boyunca, kumu kullanan kediler hakkında bazı bilgiler edindik…

Kedilerin üçte biri ömür boyu tuvalete gitmekte sorun yaşar.

Ne, nerede ve kaç adet?

Kedilerin üçte biri ömür boyu tuvalete gitmekte sorun yaşar. Kedilerin kendilerini güvenli, tutarlı ve güven verici hissettiği bir ev ortamına sahip olması çok önemli. Kedinize, tuvalete gitmek için kendilerini güvende ve rahat hissedecekleri mükemmel ev ortamını nasıl sağlayacağınızı bilmiyor musunuz? İşte bir kediye bakmanın yolu:

İlk önce, hangi kumu kullanmak istediğinize karar verin. Ardından tutarlı olun. Kum kabını kullandıklarından emin oluncaya kadar farklı bir kum veya kokuyla değiştirmemeye çalışın.

Kaba yeterince kum koyduğunuzdan emin olun. Bir kedinin doğal içgüdüsü atıklarını gömmektir ve kediler derin kumu kazmayı tercih eder. Bu da sıkı topakları oluşturmaya yardımcı olur.

Ayrıca, çok kedili evlerde yeterli miktarda kum kabı olması ve özellikle kedi başına en az bir kum kabı olması önemlidir. Kum kaplarını evinizin etrafındaki farklı alanlara, kedinizin özel hissedeceği, yiyeceklerden ve oynadıkları alandan uzak bir yere yerleştirin.

Yavru kediler için anneleri en iyi öğretmenlerdir.

Kediler eğitimde

Kum kabı eğitimi biraz zor olabilir ama sabırla çoğu kedi bunu yapmayı öğrenecektir.

Yavru kediler için anneleri en iyi öğretmenlerdir. Yavrular sekiz hafta anneleriyle birlikte kalmalıdır. Bu süre, kum kabının nasıl kullanılacağı dahil olmak üzere birkaç hayat dersi öğrenecek kadar uzun bir süredir.

Onları eve götürdüğünüzde, yavru kedilerinizi yemek yedikten veya uyandıktan hemen sonra kum kabına yerleştirebilirsiniz. Büyük ihtimalle kediniz bunu istemeyecektir. Bu durumda onlara övgü yağdırın (ne kadar fazla o kadar iyi!). Kedileriniz zamanla kum kabını olumlu sözlerinizle ilişkilendireceklerdir.

Kediler için ceza, faydadan çok zarar verir.

Ortalığa pislemesine izin vermeyin

Kedilerin zaman zaman kaza geçirmesi doğaldır ancak ister neşeli yavru bir kedi, isterse de duygusal yaşlı bir kedi olsun aynı tavsiye tümü için geçerlidir.

Bu sadece bir kazaysa, kötüyü göz ardı etmenizi ve iyiyi övmenizi öneririz. Pisliği, bir kağıt havlu ile alın ve kum kabına koyarak kedinize nereye gitmesi gerektiğini gösterin. Kediler için ceza, faydadan daha çok zarar getirir. Bunun yerine doğru olanı yaptıklarında onları övün.

Kediniz, kum kabı yerine koltuk minderini kullanmak istiyorsa en iyi çözüm bu duruma biraz müdahale etmek olabilir. Odayı kediye kapatabilir ya da alanı kapatmak için mutfak folyoları gibi caydırıcı bir şeyler kullanabilirsiniz (patileri böyle şeyler üzerinde olmaktan hoşlanmaz). Zaman ve sabrınızla, sonunda kum kabının gidilebilecek en iyi yer olduğunu anlayacaklardır!

Bir kedinin kum kabını kullanmamasının sebebinin bazı yaygın sağlık sorunları olabileceğini unutmayın. Herhangi bir şüpheniz varsa veteriner hekiminize danışın.

ÜRÜNLERİMİZ

DAHA FAZLA MAKALE